środa, 5 kwietnia 2017

#09 Turcja - na wschód - Rowerem do Mongolii

Dzisiejszy dzień to kontynuacja jazdy na wschód. Poruszamy się cały czas droga D-100. Jest to droga expresowa i możemy nią jechać. Równolegle biegnie też autostrada. Dziś przejechaliśmy 105 km. Co jest dobrym wynikiem bo mieliśmy boczny wiatr. Ruch już jest mniejszy i mamy szerokie poboczne. Tak że jedzie się dobrze. Droga też często przechodzi przez małe miasteczka i wioski tak że nie ma problemów z zaopatrzeniem.
Dzisiejszy odkryciem jest sieć stacji benzynowych firmy Pacyfik. Na owych stacjach jest darmowa kawa i herbata. Tak że dziś wypilismy bardzo dużo herbaty a ja jeszcze kilka dodatkowych kaw. Do tego jest bardzo miła obsługa i co ważne czyste toalety i nawet mają mydełko przy umywalkach. A podczas podróży zwraca się uwagę na takie szczegóły. Bo miło jest wyjść z ubikacji z pachnącymi rękami.
Pod wieczór gdy mijaliśmy skład budowlany przy trasie dwóch pracowników zaczęło do nas machać. Zjechalismy do nich i zaprosili nas na herbatę. Wygląda na to że czym dalej na wschód tym coraz większą gościnność. Jak i teraz gdy śpimy na łące obok wsi. A zapytany przez nas właściciel terenu zgodził się bez wahania.
Od jutra zaczynają się większe góry. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Ewentualnie możemy też zjechać do morza czarnego i jechać jego brzegiem.
Pozdrawiam (4.04.2017)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz