czwartek, 6 kwietnia 2017

#10 Turcja - 500 km przez góry - Rowerem do Mongolii

Dziś (5.04) rozpoczęliśmy na poważnie naszą przygodę z górami w Turcji. Aby dojechać do Samsun miasta, które znajduje się nad morzem czarnym mamy do pokonania około 500 km drogi przez góry. Dziś przejechaliśmy pierwszy spory podjazd start z 200 mnpm by wjechać na 965 mnpm a potem lekki zjazd nie tracąc zbytnio wysokości. Na jutro mapa pokazuję że po trzeba się będzie wdrapać na około 1300 mnpm.
Mogliśmy wybrać drogę biegnąca wzdłuż wybrzeża. Ale tam wcale nie było by łatwiej. Jest to droga bardziej kręta i też sporo się podjeżdża i zjeżdża. A nasza jest za to widokowo bardzo ładna. A i tak nad morzem będziemy jeszcze jechać spory kawałek więc nic straconego. Dziś śpimy jakieś 10 km za miastem Bolu cały czas na drodze D-100. I muszę przyznać że jedzie się nią bardzo dobrze.
Pozdrawiam wszystkich czytelników mojego bloga. Ponieważ w Turcji jest krucho z dostępem do internetu nie mogę odpowiadać na komentarze bo przez dzień jak już się znajdzie Internet po prostu nie ma na to czasu. Inna sprawa że nie mam nawet pojęcia czy ta aplikacja z której piszę będąc offline ma taką możliwość.
Na te kilka zdań mam czas zawsze przed pójściem spać. Dlatego też pisząc przeważnie też jest już dość zmęczonym. A pisze w telefonie więc nie jest to też zbyt wygodne i szybkie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz